Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Першотравенська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 02043505) був реорганізований і увійшов до складу Обухівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка села Перше Травня

Як не любити Перше Травня?
Як не любити це село?
Пройтися варто тільки ланом,
Де розлилося джерело.
Піднятися на гору-кручу,
Там Козацький Хрест стоїть,
В душі з тривогою відчути
Відлуння втрачених століть.
Вузенька річка повз  городи,
Аж ген до луків простяглась.
Не треба в ній шукати броду,
Мов на долонях вона в нас.

                                                                                    (Т. Царенко)

Історія села Перше Травня пов’язана з легендами і уходить в далеке минуле. Як говорять археологічні знахідки, поселення, яке знаходилось на цій місцевості ,датовано за часів раньо-української Черняхівської археологічної культури (ІІ – VІІ ст.). Теперішнє урочище «Яр» було притокою повноводної річки Стугна, як говорить одна із легенд, на узбережжі знаходилось поселення. Невідомо що трапилось, чи то монголо-татари зруйнували поселення чи якась епідемія, та поселення зникло. 

У перепису 1756 року відомостей про Гудимівську Слободу ще не має, в перепису 1776 року в ній значиться вже 21 двір. Заснував село в 1757  році сотник Київської сотні Київського полку  Павло Іванович Гудима, який тримав «на ранг» маєток у Нещерові. Заселяв він село вихідцями з ближніх сіл.

Свій маєток збудував він на горі, яка зараз має назву Панська. 

В 1900 році в селі в 96 дворах проживало 930 мешканців. Село в той час належало поміщикові Михайлу Васильовичу Гудим-Левковичу. Хазяйство в маєтку вів управитель Йосип Іванович Стрілецький, 400 десятин землі належало поміщикові, 489 десятин селянам. В цих роках було збудовано приміщення двокласної школи. Діти навчались за рахунок тодішнього хазяїна. В селі працювала  винокурня, цегельня, 6 вітряків -млинів, була православна церква. 

В 1920 році  вигнали останніх петлюрівців і було відновлено комітет незаможних селян, земля знову повернулась до своїх господарів. 

В 1922 році, головою сільської ради обирають Вільхового Дмитра Костянтиновича , а через пів року  Царенка Йосипа  Прохоровича.

Гудимову Слободу  перейменовано в село Перше Травня.

Трагічні події 1933 року залишили страшний відпечаток  смерті , під час голодомору в селі померло до 300 мешканців. Та все ж село вижило.   Та мирні плани було зруйновано.  30 липня 1941 року  село  окуповали німці.. на війну пішло 190 чол., вбито – 132.

4  листопада 1943 року  село було визволено від німецьких загарбників.  Йшов тяжкий 1947 рік, який теж забрав чимало односельчан. В 1948 році колгосп почав підніматися з руїн , держава надавала допомогу. Колгоспу було надано трактори, сільськогосподарський реманент, було збудовано свиноферму, вівцеферму, птахоферму.

В 1990 році  поновила роботу Першотравенська  сільська  рада.

В  2002 році обрано сільським головою Семенюк Тамару Григорівну.

В 2004 році село повністю газифіковане.

2007 рік відкрив свої двері новий адмін. Будинок, де розташована сільська рада, клуб, бібліотека. В цьому році відкрито амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

В 2008 оновлена упоррова АТС, проведено вуличне освітлення, проведений капітальний ремонт доріг.

Великим успіхом  користується самодіяльно – фольклорний ансамбль «Журавка» який  радує не тільки жителів села Перше Травня а й навколишніх сіл району своїми піснями. В нашому селі народились поет Васильківський М. І. , коновал Г.А. та Царенко Т.І.  Тож  наше село квітне , росте і  оновлюється.   


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *